Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna forum.wandaluzja.com
Dzieje Bajeczne Julisz Prawdzic-Tell
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowożytność
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Na temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sie 12, 2015 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2011/02/12/zydowscy-komunisci-%E2%80%93-bandy-zbrodniarzy-na-ziemiach-polskich-w-latach-1941-1944/

PARTYZANCI ŻYDOWSCY


Ostatnio zmieniony przez Tell dnia Pon Wrz 28, 2015 9:24 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SMUTNA HISTORIA ZŁOTA JESIONICKIEGO

Gdy w wojnie rekuperacyjnej książęta krajeńscy zdobyli Złoto Jesionickie to niemieccy najemnicy KRÓLA POLSKIEGO Bolesława Dzikiego wzięli go na arkan i powlekli – za końmi – do Legnicy jako NIEWYPŁACALNEGO.
Etc, etc...
W IN nie mogę znaleźć zegara Franciszka Karasia z Lublina. Prawdopodobnie został USUNIĘTY na skutek MEJ metryki tego zegara: Zegar powstał w szlifierni warszawskiej, której dyrektorem był Mikołaj Kopernik. Jeden egzemplarz Bona podarowała Sulejmanowi Wspaniałemu a drugi Karolowi V. Turecki egzemplarz został zniszczony przez Sulejmana po podboju przez Bonę Powołża a niemiecki zniszczyli Francuzi w Madrycie z Muzeum Karola.
Zegar Karasie wziął się stąd, że w archiwum Szlifierni Warszawskiej znaleziono rysunek techniczny Zegara Kopernika NA 1500 KÓŁ. Zygmunt Wielkopolski zawiózł ten rysunek do Patka, gdzie wykonano ten zegar w High Tech. Elementy tego HT margrabia zawiózł do Lublina i kazał Złotej Rączce ZMONTOWAĆ JE, aby złożyć TO w Hołdzie carowi w Zdobytym Konstantynopolu – co zostało UJAWNIONE po wypędzeniu margrabiego przez koterię germanofilską.
Ofiarą tego padła Rosja, gdyż Polacy NIE UZNAWALI Troi Heinricha Schliemanna, która kosztowała Rosję 9 tysięcy ton złota ze skarbca PAŃSTWOWEGO, czego kapitał poszedłby do Kuźniecka, a potem Francja, gdyż Żelazny Kanclerz WYGNAŁ rosyjskie papiery wartościowe z giełdy berlińskiej.
Lepsza historia niż ze złotem jesionickim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/gid,17817855,kat,1342,title,Dziela-sztuki-zaginione-w-czasie-II-wojny-swiatowej,galeria.html

(Źródła: WP, Culture.pl, Spotkania z Zabytkami, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, skradzionezabytki.pl, dzielautracone.gov.pl, Wikipedia, PAP, IAR, Radio Kraków, Natalia Durman), DZIEŁA SZTUKI ZAGINIONE PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ. SĄ W "ZŁOTYM POCIĄGU”?

Od 50 lat tłumaczę gamoniom, że NIE W ZŁOTYM POCIAGU TYLKO W SKARBCU HITLERA. Hitlerowi jako Naczelnemu Wodzowi Wehrmachtu przynależało Całe Złoto Zdobyczne i Wybór Dzieł Sztuki. Ja liczyłem ilość Złotych Pociągów na 25, ale Anglicy poprawili mnie na WIĘCEJ.
Niektórzy martwią się, że DZIEŁA SZTUKI PO TYLU LATACH ZGNIŁY, ale ja pocieszam ich, że NIE, bo zostały zabezpieczone przez najlepszych konserwatorów niemieckich na Sto Lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Paź 11, 2015 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2015/10/08/znana-pisarka-olga-tokarczuk-polacy-to-mordercy-zydow-kolonizatorzy-i-wlasciciele-niewolnikow/#comment-518290

80. Juliusz Prawdzic said - 2015-10-11 (niedziela) @ 21:25:21
Ad. 73:
OCZYWIŚCIE, że Tadeusz Kościuszko jest twórcą MOCARSTWOWYCH USA, które Zaczęły się od klęski Anglików w Nowym Orleanie.
W wyniku Spisku Kościuszki Polski Legion na Haiti przeszedł na stronę Powstańców, którzy zadali DZIĘKI TEMU poważny cios Francuskiej Armii Kolonialnej na Haiti. Wobec tego – żeby USA nie anektowały Luizjany, o co Zabiegały w Paryżu – Anglicy i Hiszpanie dokonali okupacji ziem na zachód od Missisipi.
Rendzersi podeszli jednak pod obsadzony przez Anglików fort w Nowym Orleanie i wstrzelali załogę wg Rozkazu CELOWAĆ W OCZY. – Na wieść o tym Napoleon SPRZEDAŁ LUIZJANĘ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Paź 12, 2015 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2015/10/07/wolne-tematy-78-2015/

37. Janek said - 2015-10-07 (środa) @ 19:26:54
HUMANIZM A BIOLOGIA (w Postchrześcijańskiej Europie, stworzonej przez żydłaka Glempa)
Na naszych oczach w Europie dokonują się zmiany o jakich jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał. Islam, który co prawda nie wymyślił bomby atomowej, wdziera się do post chrześcijańskiej Europy ze swoją bombą demograficzną, o której sile i konsekwencjach eksplozji nie śnił nawet Alfred Nobel. Komentatorzy zastanawiają się z czym tak naprawdę mają do czynienia: czy to jest inwazja obcej religii i kultury, czy też mamy do czynienia z biednymi uchodźcami uciekającymi przed okrucieństwami wojny?
http://www.prawica.net/2237
Musimy się zastanowić czy cywilizacja europejska, w której wyrośliśmy, a która rozwijała się przez wieki w oparciu o chrześcijańskie wartości oraz wywodzące się z niej idee humanizmu mają szanse w konfrontacji z obcymi nam kulturami, które w praktyce stosują podobne sposoby walki o przetrwanie i ekspansję jakie obowiazują w przyrodzie. Ciemny muzułmanin może nic nie wiedzieć o prawach przyrody, ale zwycieża w taki sam sposób jak płodne biologiczne gatunki, które zajmują nowe tereny „mnożąc się jak króliki.”
Z kolej, przyrodnik i historyk Eustace Mullins, studiując historię narodu żydowskiego który przez parę tysięcy lat nie miał swojego państwa i musiał się przystosować do życia wśród obcych, czasami nawet nieprzyjaznych narodów, oraz niezwykłe sukcesy Żydów we współczesnym świecie, zaobserwował zadziwiające analogie pomiędzy sposobami opanowania organizmu gospodarza-żywiciela przez pewne gatunki zwane parazytami w przyrodzie a metodami stosowanymi przez środowiska żydowskie w rozszerzaniu swoich wpływów wsród narodów należących do zachodniej cywilizacji. Jednym z wielu sposobów działania tego gatunku, jaki można zaobserwować w przyrodzie, jest wpuszczanie do organizmu żywiciela trucizn, które osłabiają jego organizm, czyniąc go bezbronnym wobec agresji pasożytów.
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/biologiczny-zyd-rozdzial-iii-ostatni-eustace-mullins-2015-01
W społeczeństwach postchrześcijańskich możemy również zaobserwować druzgocące działanie pewnych „trucizn” w postaci różnych idei, często wyraźnie antychrześcijańskich lub perfidnie podszywających się pod wartości chrześcijańskie jak np. multikulturowość, genderyzm, poprawność polityczna, feminizm, aborcja, eugenika, małzenstwa jednopłciowe. Bez końca trwa ideologiczna akcja zawstydzanie białej rasy oraz chrzescijanstwa oskarżeniami o antysemityzm, ksenofobię, rasizm, itp., Nieustannie wmawia się nam poczucie winy (co my Polacy szczególnie boleśnie odczuwamy kiedy Żydzi ciągle zarzucają nam „współudział w Holocauście”). Propaganda ta, która przyjmuje często niewyobrażalne rozmiary z racji opanowania środków masowego przekazu przez wspomniane siły w praktyce zabija w białych społeczeństwach instynkt samozachowawczy, skazując je na podporządkowanie lub nawet powolną zagładę.
“Dzisiaj nie potrzeba holocaust ani obozów koncentracyjnych, żeby zniszczyć daną rasę, naród, kulturę czy cywilizację! Wystarczy promować tam masową imigrację i mieszanie się ras (race mixing), plus odpowiednia propaganda (polityczna poprawność) i rozwiązania prawne np. zakaz walki o własną tożsamość narodową, rasową, kulturową i terytorialną, pod groźbą oskarżenia o ”rasizm” i ”ksenofobię”. W ten sposób można zniszczyć każdą różnorodność biologiczną, włącznie z białym człowiekiem.”
“BIAŁY CZŁOWIEK UMIERA, jako jedyna rasa mamy niż demograficzny tzn. 1,2 dziecka przypada na jedną rodzinę co powoduje wymieranie naszej grupy etnicznej w tempie 47% na pokolenie (DANE Z ONZ). Dla przykładu jedna arabska bądź murzyńska rodzin ma około sześcioro dzieci. Jeszcze 100 lat temu biały człowiek stanowił 33% ludzkiej populacji, a dzisiaj stanowi tylko 8%. Za 75 lat będzie nas tylko 3,5% ludzkiej populacji, a w połączeniu z rasistowsko promowaną, ponieważ tylko w jednym miejscu na świecie mass emigracją oraz multikulti, Europa zmierza w stronę ludobójstwu naszej cywilizacji oraz rasy. Jesteśmy na prostej drodze do podzielenia losów człowieka neandertalskiego, który skończył na kartach historii, lub Indian i Aborygenów, którzy siedzą w rezerwatach i walczą o przetrwanie. Biedaczki dobrze zdają sobie sprawę, że gdyby rozeszli się po świecie to ich rasa oraz kultura rozmyłaby się w morzu innych genów znikając raz na zawsze z powierzchni ziemi. Każdy człowiek na świecie ma elementarne prawo do zachowania swojego naturalnego dziedzictwa! Rasistami są za to ludzie, którzy by chcieli wybielić murzynów poprzez asymilację ze skośnookimi, których jest prawie dwa miliardy! Rasistami są też ludzie, którzy nie pozwalają jakiejś rasie przetrwać i zachować własne naturalne dziedzictwo, ponieważ uważają oni, że dana rasa nie ma do tego prawa tzn. do zachowania dziedzictwa. Ludzie, którzy narzucają takie rozwiązania są prawdziwymi rasistami. Za to ludzie, którzy pragną ocalić jakąś rasę i pozwolić jej przetrwać są anty-rasistami.”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Paź 12, 2015 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2015/10/07/bitwa-pod-tczewem-1627-roku/

Dymitr Samozwaniec był NAJLEPSZYM CAREM, który dokonał modernizacji Rosji środkami NIEUDARNYMI. Był on figurą wojny Monastyrów z Postopryczną, w której Monastyry wykorzystywały Polaków. 15 tysięcy najemników szkockich i angielskich opłacał SUŁTAN, a byli też najemnicy szwedzcy i niemieccy.
Okupację polska zlikwidował Patriarcha moskiewski ZAKAZUJĄC Sprzedawania Polakom Żywności a polskie Prawo NIE ZNAŁO REKWIZYCJI. Jeszcze w XIX wieku opowiadano, że Polacy wykopywali na cmentarzach zwłoki i ZJADALI JE, a znana jest historia, że na Kremlu, którego spichrze były puste, OJCIEC ZJADŁ SYNA.
W bitwa pod Tczewem, w której Gustaw Adolf – który dowodził Jak Sierżant – trafiał ponoć DWUKROTNIE do polskiej niewoli, ale był uwalniany przez jezuitów. Dostał 6 postrzałów a VII zrobił go KALEKĄ. Przekazując dowództwo nakazał Odwrót, ale następca też został Zniesiony – czyli że Polscy woleli Oszczędzać takiego Wariata. Była to PIERWSZA bitwa, w której zadecydował ogień karabinowy.
Bitwa pod Tczewem zniszczyła Doktrynę polityczną Gustawa, który musiał się ewakuować do Szczecina, co było zgodne z rewindykacją przez Polskę linii Odry.

Postopryczna była bardziej modernistvczna od Dymitra, bo planowała pozbawienie monastyrów olbrzymich włości na wzór reformacji niemieckiej czy Angielskiej a niepowodzenie tej REFORMY było skutkiem polskiej interwencji.
Ośrodkiem patriotyzmu rosyjskiego była jednak nie sperma jerozolimska, ale monastyry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Paź 12, 2015 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciej Miłosz, POLSKA TO NIE JEST KRAJ DLA POLAKÓW – Liczba rodakaów żyjących za granicą znowu rośnie. Jednak zdecydowanie bardziej martwią się tym ci, którzy nie wyjechali, Dziennik Gazeta Prawna, 9-11 X 2015, s. A9-10; Michał Gintowt, PRZENIESIENIE PRAW AUTORSKICH NIE PRZENOSI KNOW HOW, Rzeczpospolita, 9 X 2015, s. C8.

Był to spisek KOMINTERNOWSKI a Komintern to arystokracja komunistyczna na tajnych kontach szwajcarskich, na które płacono dywidendę z Folwarku Żydowskiego, który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich na WYKUPIENIE USA. Kasiarz Wszechczasów Szpicbródka zeznał w więzieniu mokotowskim, że CELEM BOLSZEWIKÓW JEST PRZEMYSŁOWA EKSPLOATACJA ZŁOTA NA WYKUPIENIE USA – co osiągnęli siłą NIEWOLNICZĄ.
W Polsce spisek kominternowski polegał na sprzedaniu Rockefellerowi we wrocławskiej TOHSIBIE minireaktora URSZULA SIPIŃSKA, z którego ten zrobił superreaktor ROKEFELER, którym Zabił Japonię. Dzięki temu ZALEGALIZOWANO Solidarność a potem kominternowiec Michnik wydał z Jaruzelskim 128 tysięcy wariackich papierów dla Niemających spermy jerozolimskiej solidarnościowców i 12 tysiącom nacjonalistów, co DAŁO POLSKI MAJĄTEK NARODOWY SPERMIE JEROZOLIMSKIEJ.
Żaden z obdarzonych Zielonymi Papierami do polityki nie wrócił, bo wariackie papiery to Straszna Broń spermy jerozolimskiej. Żaden zdrowy nie boi się wariackich papierów, ale jest to Ukamieniowanie przez motłoch.
Ja od samego początku trzymałem się diagnozy prestiżowego francuskiego publicysty ekonomicznego: RZĄD MAZOWIECKIEGO-BALCEROWICZA ZACHOWUJE SIĘ TAK, JAKBY CHCIAŁ SPRZEDAĆ POLSKĘ, JAK NAJSZYBCIEJ, DRAPIEŻNEMU KAPITAŁOWI MIĘDZYNARODOWEMU, A JA TAKIEJ POTRZEBY NIE WIDZĘ. - CO JEDNAK BĘDZIE, JEŚLI DROAPIEŻNY KAPITAŁ MIĘDZYNARODO0WY POTRAKTUJE POLSKĘ JAKO ŁUP? GDZIE WY PANOWIE IDZIECIE – MOŻE DO KALKUTY?
LIKWIDACJA POLSKI przez spermę jerozolimską odbywała się i odbywa według następującego scenariusza:
- Rozgrabienie
- Wyprzedanie za bezcen
- Zniszczenie tego, czego nie dało się ukraść czy sprzedać
- Zadłużenie
- Depopulacja i Wyludnienie Polski przez emigrację
- Zaludnienie spermą jezuicką w postaci Żydów i Arabów.
Fuehrer rządzącej partii HITLEROWSKIEJ, która nazywa się Platformą Obywatelską utrzymuje FAMILIJNE stosunki z Kanclerz Merkel, którą w Moskwie przywołano do porządku, żeby nie legitymowała się spermą polską, gdyż jest Całą Żydówką, jako córka szwagierki Hitlera i jego zamrożonej spermy. Kanclerz Merkel jest miłośniczką seksu arabskiego – prawdopodobnie z neapolitańskiej szkoły kopulacyjnej Kadafiego-Berlusconiego oraz wyznawczynią doktryny Heinrich Himmlera, że ISLAM TO ZWYCIĘSTWO.
O stosunkach Tuska z Merkel nich świadczy zarejestrowany PUBLICZNIE dialog: ANGELA, PRZECIEŻ OBIECAŁAŚ. - OBIECAŁAM, NO I CO? NAM TO SIE NIE OPŁACA – a chodziło o sprawę ŻYWOTNĄ dla Polski.
Nie będę mówiło o antypolskiej ZŁOŚLIWOŚCI Administracji i Jurysdykcji, przy czym jurysdykcję obsadza się rasowymi jezuitami czyli masonami. Dla mnie szczególnie bolesne jest kradzenie przez policję polityczną dokumentów. Gdy zginęła mi czarna teczka z dokumentami – której nie wynosiłem – to WYMOGŁEM wizytę policjanta z komisariatu na Grabiszyńskiej. Przyszedł rasowy Jezuita czyli mason, który zaczął mi robić Testy Psychiatryczne, insynuując Niepoczytalność.
Może nie przypadkowo Rzeczpospolita wydrukowała artykuł, który ROZRÓŻNIA Prawo Autorskie od Know Hou. W Niemczech dowiedziałem się, że są to RÓŻNE kategorie, których mieszać nie wolno, ale mnie ZŁOŚLIWA i Antypolska Jurysdykcja BIŁA tym Pomieszaniem i Tożsamością jeszcze 25 lat.
Są tu 2 precedensy: W r. 1956 został zaskarżony film Biały Niedźwiedź, której to nowelki nie chciano wydrukować, ale znany reżyser wykorzystał maszynopis do zrobienia Głośnego filmu. W czasach Odwilży Popaździernikowej Sąd PRL-u napiętnował film jako Złośliwość i ogłosił, że OCHRONIE PRAWNEJ podlegają nie tylko dzieła drukowane, ale Pomysły Autorskie i wynikające z nich Skutki.
II sprawą jest znalezienie przez Alojzego Kowalskiego we francuskim czasopiśmie technicznym jego Turbinki BEZ JEGO NAZWISKA. Pobiegł zaraz do Urzędu Patentowego, gdzie okazało się takiego patentu NIE BYĆ. Wobec tego wziął swoje papiery i poszedł do Towarzysza Gierka, który po przejrzeniu ich skierował sprawę do TVP, gdzie zajął się nią Redaktor Bober. - Policja Polityczna III RP by UKRADŁA papiery Kowalskiemu.
To był jednak Początek Sprawy, bo po utopieniu w wannie przez Andrzeja Jaroszewicza, kulomiota Komara i rajdowca włoskiego mego kuzyna, a potem jego dziewczyny, gdy wróciła w Wódką, Daniel Olbrychski obił publicznie po mordzie Jaroszewicza, wobec czego Maryla Rodowicz, która pilnowała Kowalskiego przed Otruciem, poszła za Danielem. Potem sprzedała Kowlskiego Urszuli Sipińskiej, która w ten sposób została Pierwszą Damą polskiej motoryzacji. Ja mam tu pytanie, SKĄD Sipińska miała kilkaset milionów dolców na pokrycie długu żyrowego Andrzeja Jaroszewicza?
Jaruzelski przysłał do USi 10 profesorów WAT-u, który WYTŁUMACZYLI Sipińskiej, że Kowalski jest Szalbierzem wobec tego – nie pytając mnie – pozostawiła go sobie więc został OTRUTY przez Kozinę. Gdy zamówiłem patent Kowalskiego to z Biura Patentowego przysłano mi TURBODOŁADOWYWACZ AMERYKAŃSKI - czyli że Holokauści-AMERYKANIE zaśmiali mi się w Nos.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 7:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Sławomirze, SMUTA była wojną Monastyrów z Postopryczną, która chciała WYWŁASZCZYĆ monastyry na sposób niemiecki czy angielski. Monastyry były bajecznie bogate, gdyż omijał je Despotyzm carski jako Filar Władzy Absolutnej. Przestraszony kler klasztorny Wezwał na Pomoc Polaków w osobie mnicha Dmitrija Otriepowa, który po osadzeniu na tronie przez Polaków okazał się Najlepszym Carem, który Zmodernizował Rosję, zakazując m.in. handlu niewolnikami, co w praktyce polegało na sprzedawaniu chłopów pańszczyźnianych Postoprycznej, która dostarczali ich do Turcji czy Iranu.
O likwidacji okupacji polskiej wydaniem przez patriarchę moskiewskiego ZAKAZU sprzedawania Polakom żywności, gdyż polskie prawo nie znało Rekwizycji, czytałem niejednokrotnie w literaturze historycznej jako Prawdzie Oczywistej, ilustrowanej zresztą MAKABRYCZNIE, toteż potraktowałem to takoż. Polska załoga Kremla nie mogła uczestniczyć w walkach ulicznych z Turkami, gdyż była ZAGŁODZONA.
Żydowskie prawo mówi np. o ZAKAZIE SEKSU NIEWOLNIKÓW, nie Żydów z niewolnicami, co egzekwowano ucinaniem niewolnikom penisów. Tą praktykę wprowadził Sulejman Wspaniały po III polskiej kontrybucji z Mołdawii. Tą Kontrybucję uznał widocznie za TRYUMF, bo podjął Oblężenie Oranu, ale wówczas ruszyła polsko-moskiewska wyprawa na Powołże, która była tym, czym rozgromienie przez Holendrów Niezwyciężonej Armady, czyli że Turecki PODBÓJ ŚWIATA sczezł nad Wołgą.
Tak jak Anglicy przypisali sobie zwycięstwo nad Niezwyciężoną Armadą, pomimo że prowadzili tylko bitwę Ogonową, w której żaden okręt hiszpański nie przepadł, tak Rosjanie przypisali sobie Podbój Powołża, czego dokonała armia Lutra z Turyngii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Skandaliczna-wypowiedz-Putina-Roger-Moorhouse-Rosja-ma-problem-ze-swoja-historia,wid,17784255,wiadomosc.html//

Pakt Diabłów rozpoczął okres Wojen Bandyckich, a gdy w Europie nie było już kogo NAPADAĆ to Kontrahenci rzucili się sobie do Gardła. W książce „Incydentu nie było” (Gdańsk 2001) piszę, że gdy na Świętej Helenie pytano Napoleona o Największy Błąd to mówił, że Nie Zlikwidował Prus, przykazując to swym następcom. Takim błędem Stalina było nadzianie się na pruską doktrynę wojenną o której nie wiedział.
Były ambasador w Moskwie Ciosek powiedział, polityka Putina jest skutkiem Pustego Stołu, tak jak Stalina. Wojny rozbójnicze Hitlera przekładały się na Dobrobyt, natomiast wojny rozbójnicze Stalina NIE, bo Stalin rządził Głodem. Wobec tego, gdyby Hitler nie napadł na Stalina w Czerwcu 1941 to Stalin napadłby na Hitlera w Lipcu 1941, na co jest wiele Dowodów.
Piłsudski mawiał: Ani Niemcy, Ani Sowieci Nie Napadną Na Nas Samodzielnie, ale RAZEM. Mocarstwa Fundacyjne i Protekcyjne Czechosłowacji zdecydowały się dać Czechosłowacką Bombę Atomową Hitlerowi, gdyż Stalin rozpętałby Światową Wojnę Nuklearną.
Wehrmacht napadł na Armie Czerwoną całkowicie NIEPRZYGOTOWANY do długiej kampanii wojennej, gdyż wyglądało na to, że w przypadku niepowodzenia na frontach wojnę na Wschodzie zakończy atak Nuklearny na Moskwę i Leningrad, ale Stalin pobudował olbrzymie podziemia pod tymi miastami, że do burzenia ich potrzebna była zupełnie nowa technika.
Putinowi odpowiedział autor książki PAKT DIABŁÓW Brytyjczyk Roger Moorhouse, natomiast jeśli chodzi o autora CZARNEJ ZIEMI – HOLOKAUST JAKO OSTRZEŻENIE Timothyego Snydera, to jest to Juden-SS, jak Karski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://historia.wp.pl/title,Polska-okupacja-Moskwy,wid,17957199,wiadomosc.html?ticaid=115e62
Plansza z transparentem:
POLSKA OKUPACJA MOSKWY ZAKOŃCZYŁA SIĘ KATASTROFĄ. GŁODUJĄCY ŻOŁNIERZE ZJADALI SIĘ NAWZAJEM, ODKOPYWALI TRUPY.

Dowód, że to NIE BYŁA OKUPACJA, gdyż stu-tysięczne miasto, jakim była Moskwa, mogło utrzymać dwutysięczną załogę Kremla. Była to bowiem wojna Monastyrów z Postopryczną, która chciała WYWŁASZCZYĆ Klasztory, na sposób niemiecki czy angielski – wobec czego kler monastyrski ZAPROSIŁ na Kreml Polaków.
Gdy jednak Patriarcha moskiewski dogadał się z Turkami to zlikwidował polską „okupację” ZAKAZEM sprzedawania Polakom żywności – bo polskie prawo nie znało Rekwizycji – toteż Polacy musieli wykopywać na cmentarzach zwłoki, z czego Rosjanie ŚMIELI SIĘ do Rewolucji Bolszewickiej, kiedy sami musieli się tak pożywiać.
Turcy uniemożliwili też Żółkiewskiemu odsiecz Kremla, gdyż połowę swej armii musiał odesłać przeciw Turkom, którzy w walkach ulicznych w Moskwie zatrzymali go a wygłodzona załoga Kremla nie była zdolna do ewakuacji więc została WYMORDOWANA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2015/11/08/anglio-twoje-dzielo/#comment-524853
`
4. wandaluzja said - 2015-11-09 (poniedziałek) @ 08:02:39

Gdy w roku 1942 zapytano Winstona Churchilla, czy wierzy, że Sowieci wymordowali wziętą do niewoli armię polską – 20 tysięcy oficerów i 180 tysięcy żołnierzy – to po pijaku wymamrotał: BOLSZEWICY POTRAFIĄ BYĆ OKRUTNI.
Polacy Stalinowi do wojny z Niemcami potrzebni nie byli, ale zmienił zdanie, gdy okazało się, że Bez Polaków Berlina nie zdobędzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2015/11/13/mit-odzyskania-niepodleglosci-11-listopada-bez-pilsudskiego/

Ad. 40: MatkaPolka said – 2015-11-13 (piątek) @ 18:26:15

„Cala historia Polski i Europy jest zafałszowana – to wersja masońska i niemiecka – największych wrogów Polski i temu należy się przeciwstawić. Podsyła nam się fałszywych bohaterów, każe nam się obchodzić fałszywe święta – 3- Maja, 11-Listopada, 15 sierpnia – dzień Wojska Polskiego –historie i te święta nic niemaja wspólnego z z prawdą historyczną i z interesem Polski.”
*****
Zafałszowanie KOMUŚ Historii jest wg doktryny angielskiego konserwatyzmu OŚLEPIENIEM go, gdyż Historia jest Dokumentacją Kapitału – nie tylko politycznego. Uczono mnie, że Piłsudski – zdając sobie sprawę, że zostanie oskarżony o Uratowanie Bolszewizmu – zapewnił sobie Żelazne Alibi, w postaci Odczytania ULTIMATUM przez narodowców wielkopolskich – wobec czego Oskarżanie Marszałka o Zbrodnię Polityczną, jaką było to Ultimatum jest SZCZEKANIEM na Piłsudskiego.
Ja prosiłem tylko w Konsulacie i Ambasadzie Czeskiej o Prospekt reaktora SKODA IV Generacja, na co wystawiono przeciw mnie Bardzo Groźnego WYKIDAJŁĘ. To nie było I czy II raz, bo Czesi od 30 lat mi odpowiadają na melodię najlepszego Kopulanta, co teraz Powtórzyli w postaci ALBUMU ROMAŃSKIEGO, któremu płacili najpierw Latynosi a potem Niemki, co Niemcy załatwili transparentem: ANGELA I WOLFGANG NA SZUBIENICĘ, o czym czytałem tylko w Iraku.
Kilkakrotnie pisałem do ambasady Jugosławii, gdyż TYLKO JA Zaprotestowałem Wyrok sądu w Londynie ANULUJĄCY obligacje amerykańskie na Obronę Australii przed sojuszem japońsko-chińskim na sumę 2 tysięcy miliardów dolarów ZŁOTYCH. No i w końcu przyjechała Ekscelencja, która zamknęła się z Komunistami, którzy mnie NIE WPUŚCILI. Gdy wypomniałem to jednemu to odpowiedział, że Jugosłowianie zrobią to, co im Rosjanie Każą, a Rosjanie uznali widocznie obligacje na 8 tysięcy miliardów $ Złotych za PAPIER TOALETOWY – ale tym papierem Kosowarzy ZMUSILI Amerykanów do wojny Jugosłowiańskiej. Podobnie jest teraz ze Złotem Serbskim w Skarbcu Hitlera.
Jeśli Denikin Groził Polakom NIEMCAMI w przypadku Nie Ewakuowania Białegostoku, Chełma, Lwowa i Odessy to NIE WIEDZIAŁ widocznie, gdzie na mapie są Niemcy, co kompromituje ucznia III klasy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 09, 2016 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://marucha.wordpress.com/2016/12/05/wolne-tematy-107-2016/
Ad. 245, 247:
http://warszawa.onet.pl/niezwykle-odkrycie-pod-warszawa-dwa-tysiace-lat-temu-produkowano-tu-bron/425r0m//

Odkryte w r. 1968 w Pruszkowie przez Stefana Woydę Lateńskie Zagłębie Hutnicze jest ZROZUMIAŁE w świetle relacji Kadłubka. Otóż Grakch I po powrocie z Azji Mniejszej w r. 273 p.n.e. dokonał PARLAMENTARNEGO ZAMACHU STANU, wprowadzając rządy Autokratyczne, w oparciu o sprowadzonych z Azji Asyryjskich Panów (kultura puchowska) i sycylijskich (greckich) najemników, którymi obsadził zamki.
ZAMACHU nie uznali Kaszubi, co spowodowało ODCIĘCIE od kaszubskiej metalurgii i rudy szwedzkiej, co trzeba było kompensować syderytami świętokrzyskimi i limonitami częstochowskimi oraz rudą DARNIOWĄ, w którą ja Nie Wierzę. Nikomu nie udało się JEDNAK uzyskać Żelaza z DYMAREK choć próbowali tego najlepsi metalurdzy, co znaczy, że były to piece do WZBOGACANIA rudy węglem Drzewnym a Żelazo uzyskiwano w ŻELIWIAKACH przedmuchiwanych Miechami.
Grecy piszą, że Scytowie w Kursku stosują do uzyskiwania żelaza miechy ze skór WOŁOWYCH, co wymagało Koła Wodnego, gdy miech ze skóry końskiej był poruszany Kieratem.
Grakch wyszedł z wojny celnej z Gdańskiem podpisując konwencję z Kurskiem na dostawy żelaza kurskiego do Europy Środkowej i Zachodniej, które transportowano Prypecią, Bugiem, Wisłą, Notecią, Hawelą, Łabą i kanałem Saksońskim do Renu. Wobec tego Lateński Zagłębie Mazowieckie byłoby KUŹNICZĄ przeróbką surówki kurskiej a odkrywane tam Dymarki służyły do produkcji żelaza CZARNEGO do tej Przeróbki.
Starożytne Zagłębie Mazowieckie było więc efektem Wojny Celnej z Gdańskiem, co spowodowało oddzielenie dialektu Kaszubskiego od pnia MAZURSKIEGO, którego generatorem był Pałac Ptolemeuszy w Koninie zwany KASZUBAMI lub PAŁUKĄ.
Zagłębie Mazowieckie upadło po podpisaniu Pokoju Wandalów z Gotami pomorskimi w Gubinie w r. 174 ne, gdy Goci (kultura wielbarska) przenieśli się na prawy brzeg Wisły i porzucili Antywandalski sojusz z Kaszubami.
Była to więc sytuacja taka, jak po aneksji Gdańska przez Krzyżaków – gdy trzeba było budować pałac Królewski w Lublinie, który potem dano w zarząd JEZUITOM. Po bitwie pod Wiedniem cystersi zbudowali w LUBIĄŻU pałac Cesarski za fundusz Pomnika Bitwy pod Wiedniem z najwspanialszą na Śląsku salą BALOWĄ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tell
Moderator


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 8221
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lut 13, 2017 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UCIECZKA Z OŚWIĘCIMIA

Józef Lenczewski, pracownik Ministerstwa Skarbu, zaufany urzędnik ministra Skarbu Eugeniusza Kwiatkowskiego, po wybuchu II wojny światowej konwojował transport polskiego złota, które przez Rumunię , Morze Czarne, Śródziemne i Atlantyk dotarło do Anglii, wpadł w ręce Gestapo i dostał się do Oświęcimia. Jimmy i Richard – nazwisk nie znam – marynarze angielskiej lodzi podwodnej. Jimmy lekarz okrętowy, Richard zwyczajny marynarz.
Angielska łódź podwodna została zatopiona przez niemiecką korwetę na Morzu Czarnym. Osiadła na głębokości stu metrów. Dzięki gondoli ratunkowej cała załoga wypłynęła na powierzchnię i została podjęta przez niemiecki okręt, który pływał nad zatopioną łodzią. Głębokość 100 m stanowiła granicę wyporności gondoli ratunkowej.
Marynarze zostali odesłani do obozu jenieckiego, gdzie traktowano ich względnie dobrze, ale gdy zastrajkowali gdyż nie dostali piwa do obiadu, to wysłano ich do Oświęcimia.
W Oświęcimiu wyprowadzano ich pod eskortą SS z psami do pracy poza teren obozu. Placem budowy, na którym spotkali się Jimmy, Richard z Lenczewskim był rozległy obszar dendrologiczny o zabytkowych 500-, 600-letnich potężnych dębach, wymagających konserwacji a Jimmy, który w swej posiadłości miał park, znał się na tym. Znajdowało się tu też wiele innych okazów egzotycznych, uznawanych za cuda przyrody.
Wykonywano tu też wiele prac tzw. architektury terenowej, pergole, fontanny, świątynie dumania, sztuczne jezioro. Lenczewski znał język angielski więc nawiązał kontakt z Jimmym i Richardem. W czasie wielomiesięcznej wspólnej pracy nawiązała się miedzy nimi sympatia, później zaufanie, wreszcie postanowienie ucieczki. Jimmy i Richard posiadali mapy, zegarki, Lenczewski musiał zdobyć złoto.
Długie obserwacje pozwoliły więźniom stwierdzić, że niektóre dęby są wewnątrz puste i mogą stanowić kryjówkę, co postanowili wykorzystać. Lenczewski pracował w magazynie silnie strzeżonym, gdzie leżały skrzynie pełne złotych precjozów, zrabowanych zamordowanym Żydom. Skrzynie te czekały na transport do Reichu i mimo, że za kradzież groziła śmieć, Lenczewskiemu udało się ukraść 2 garście złota.
Gdy plan ucieczki został do najdrobniejszych szczegółów opracowany 3 więźniowie przystąpili do jego realizacji. Jimmy i Richard schowali się w jamie jednego dębu, Lenczewski drugiego a zaprzyjaźnieni więźniowie zasypali i zamaskowali wejścia.
Wewnątrz tych drzew więźniowie musieli przeczekać 3 doby, gdyż był to okres po którym strażnicy przestali patrolować i przeszukiwać teren w poszukiwaniu zaginionych. Po 3 dobach przyprowadzono do pracy następną grupę więźniów więc odkopali się, założyli cywilne kaftany i szybkim marszem dotarli nad Wisłę, która była granica ówczesnego Reichu a po drugiej stronie było Generalne Gubernatorstwo. Wisłę trzeba było przekroczyć; krótkie poszukiwanie naprowadziło uciekinierów do domu przewoźnika.
2 garście złota przekonały stawiającego początkowo opór Niemca, że pozwolił uciekinierom wejść do łodzi, która przepłynęli na drugi brzeg. Stąd bez przeszkód doszli do Krakowa a stamtąd do Owczar, majątku Ministra Eugeniusza Kwiatkowskiego, który stał się ich azylem. W majątku gospodarzyła Hanka, córka Ministra, zaś Minister z żoną i II córką był internowany w Bukareszcie.
Lenczewski, Jimmy i Richard szybko nawiązali kontakt z podziemnymi oddziałami Narodowych Sił Zbrojnych. W czasie zdobywania Poczty w Opatowie Lenczewski rzucił granat, który wybił szybę i wybuchł wewnątrz pomieszczenia. Mimo ostrzeżeń wspiął się na parapet wysokiego parteru; wówczas padł strzał i ciało Lenczewskiego osunęło się na ziemię.
Na tym się nie skończyło, bo podczas wymiany strzałów Jimmy został postrzelony w nogę pociskiem fosforowym; zabraliśmy go, ale dostał gangreny i zmarł w drodze do Owczar. Przy życiu został tylko Rychard, z którym rozmawiałem po niemiecku.
Nadeszła Armia Czerwona więc opuściliśmy gościnne Owczary. Z Rychardem pożegnałem się w Krakowie; powiedział, że da sobie radę z powrotem do Anglii. Ciało Jimmy'ego zabrała jego rodzina do Anglii.

LESZEK ZDEK, Zasłużony Architekt PRL Numer STO, jedyny który nie należał do PZPR.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna -> Na temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
Strona 22 z 22

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group